چراغ‌های خطی ماژولار

عبور از محدودیت‌ها همیشه لذت‌بخش بوده و به ویژه در معماری و چیدمان فضای داخلی، تجربه‌ای بی نظیر به شمار می‌رود. با ورود انواع چراغ خطی به بازار محصولات روشنایی، پیوند بین معماری و نورپردازی بیش از پیش تقویت شد. چرا که این چراغ‌ها با انعطاف‌پذیری زیاد در سفارشی سازی بر اساس سایز و چینش طبق زاویه دلخواه، کار را برای طراحی هر سیستم نورپردازی راحت کرده‌اند.‌

چرا چراغ خطی؟

چراغ‌های خطی با پخش نور یکنواخت و مناسب، ظاهر زیبای خود در فضا و علاوه بر این قابلیت استفاده به صورت روکار، توکار و آویز هم قابلیت تامین روشنایی عمومی را داشته و هم می‌تواند از گزینه‌های اصلی نورپردازی دکوراتیو به شمار رود. در حقیقت با انتخاب چراغ‌های خطی با یک تیر دو نشان را می‌زنید.

مزایای چراغ‌های خطی ماژولار، به سادگی چیدن یک لگو

مزایای چراغ‌های خطی ماژولار، به سادگی چیدن یک لگو

این چراغ‌ها در متراژ و با زاویه‌های دلخواه تولید می‌شوند تا به کانسپت معماری فضا جلوه خاصی بدهند. مزیت چراغ‌های خطی ماژولار در مقایسه با سایر چراغ ها، قابلیت تعویض تمامی قطعات و خصوصا منابع روشنایی به صورت جداگانه است. این کار به آسانی ساختن یک خانه با اسباب بازی های لگو است. تعویض آسان و علاوه بر آن طول عمر بسیار بالای ماژول‌های چراغ خطی باعث می‌شود تا در اثر گذر زمان و با قابلیت تعویض آسان هر ماژول در صورت خرابی، هیچ تیرگی و روشنی در طول خط نوری چراغ وجود نداشته باشه و کل خط به صورت یکنواخت و بدون تغییر رنگ و نور روشن شود. ماژول‌های چراغ خطی ماژولار اکووات تمامی این انتظارات را از یک چراغ خطی برآورده خواهد کرد.

کیفیت بالای نور خروجی از دیگر مزایای چراغ‌های خطی ماژولار است. به عنوان مثال چراغ‌های خطی ماژولار اکووات با استفاده از ماژول‌های استاندارد زاگای اکووات نوری با راندمان ۹۵ لومن بر وات از خود ساطع میکنند. این نور با شاخص نمود رنگ بالاتر از ۹۵ (CRI) باعث می‌شود تا هیچ تغییر رنگی در اجسام چیده شده در فضای شما تحت تاثیر نور رخ ندهد.

بدنه چراغ های خطی ماژولار با ساختار آلومینیومی با کیفیت خود و استفاده از هیت سینک مناسب، عمل خنک کنندگی چراغ را به خوبی انجام داده و باعث افزایش طول عمر چراغ می‌شود.

در چراغ‌های خطی اکووات بدنه آلومینیومی با استفاده از ستون‌های آلومینیومی مکمل به گونه‌ای طراحی شده تا در گذر زمان هیچ دفرمگی در طول چراغ خطی ایجاد نشده و کل خط نوری به صورت یکپارچه دیده شود.

درایور یک چراغ ال‌ای‌دی، قلب تپنده آن است. بنابراین استفاده از یک درایور مناسب با طول عمر زیاد، ضریب توان بالا و بدون چشمک از ملزومات هر چراغ ال‌ای‌دی است. در چراغ‌های ال‌ای‌دی اکووات خیال شما از همه فاکتورهای فوق آسوده خواهد بود. ضریب توان بالاتر از ۰.۹۵ بدون ایجاد چشمک زدن نور از دیگر مزایای چراغ‌های خطی اکووات است.

موارد کاربرد چراغ خطی

نورپردازی فضای تجاری و فروشگاه با چراغ خطی

نورپردازی فضای تجاری و فروشگاه

چینش یک سناریو جهت بازدید مشتریان از یک فروشگاه و پیش بینی و هدایت مسیر حرکتی ایشان در زمان حضور در فروشگاه در میزان و نحوه فروش شما تاثیر به سزایی خواهد گذاشت. چراغ‌های خطی بهترین گزینه برای هدایت مشتریان از نقطه‌ای به نقطه دیگر و یا تمرکز بر قسمت ویژه ای از فروشگاه است.
علاوه براین نورپردازی خطی همزمان با تامین نور فضا، جلوه خاص و زیبایی به فروشگاه شما خواهد بخشید.

نورپردازی فضای اداری

نتایج تحقیقات انجام شده بر روی میزان بهره‌وری کارکنان در فضای کاری از جمله ادارات و دفاتر نشان می‌دهد که بهبود شیوه نورپردازی فضای کاری، تاثیر مثبتی بر راندمان کاری افراد خواهد داشت. چراغ‌های خطی با استفاده به صورت توکار و آویز جلوه بسیار زیبایی به فضای اداری بخشیده و نور با کیفیت از خود ساطع می‌کنند تا کارکنان در طول زمان دچار خستگی چشم نشوند.
از چراغ‌های خطی می‌توان در بخش‌های مختلف فضای اداری از جمله سقف بالای میزکار و یا نورپردازی اتاق جلسات بهره برد.

نورپردازی فضای اداری با چراغ خطی
نورپردازی فضای مسکونی با چراغ خطی

نورپردازی فضای مسکونی

چراغ‌های خطی در فضاهای مسکونی کاربردهای فراوانی دارند. از خطوط و اشکال هندسی توکار در پذیرایی گرفته تا اتاق خواب و چراغ‌های آویز در فضای بالای نهارخوری و میز مطالعه همه و همه از شیوه‌های بهره‌مندی از چراغ‌های خطی ماژولار در فضای مسکونی است. این چراغ ها هم به عنوان نورپردازی عمومی و هم دکوراتیو استفاده می‌شوند.

۵ سال ضمانت تعویض بی قید و شرط

چراغ‌های خطی ماژولار همه فاکتورها برای تبدیل به یک چراغ مادام‌العمر را دارا هستند. جدای از این کیفیت بالای قطعات استفاده شده در چراغ‌های خطی ماژولار اکووات باعث شده تا تمامی این چراغ‌ها با ۵ سال ضمانت تعویض بی قید و شرط ارائه شده و خط نوری شما را همیشه با بهترین کیفیت روشن نگاه دارد.

لازم به ذکر است که تولید داخلی چراغ‌های خطی ماژولار توسط اکووات در بالاترین کیفیت باعث شده تا انواع سفارشات چراغ‌های خطی در هر شکل و اندازه، در کوتاه‌ترین زمان ممکن تولید شده و توسط کارشناسان فنی اکووات در فضای مورد نظر نصب گردد.