چراغ فروشگاهی - اکووات
چراغ ریلی - اکووات

انواع نورپردازی فروشگاه و مراکز تجاری با چراغ فروشگاهی

امروزه با افزایش رقابت داخل بازار محصولات مختلف، پیشرفته شدن و حرفه‌­ای شدن فرایندهای بازاریابی و فروش و همچنین افزایش اهمیت تاثیر دکوراسیون فضا بر روانشناسی مشتریان، نورپردازی فروشگاهی و چراغ فروشگاه اهمیتی بسیار زیاد پیدا کرده ­است. بر اساس آمار محققان،  چراغ فروشگاهی با کیفیت می­تواند آنقدر در خلق اتمسفر جذاب در فضا تاثیرگذار باشد که میزان فروش شما را چند برابر کند. پس اگر برای توسعه کسب و کار خود، دیده شدن بهتر محصولاتتان و متمایز ساختن فروشگاه، شوروم یا گالری خود به دنبال چراغ فروشگاهی، نور ویترین و یا به صورت کلی نورپردازی فروشگاهی با کیفیت با استفاده از چراغ‌ ریلی، چراغ توکار سقفی، چراغ خطی و یا چراغ ویترینی هستید، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

نور فروشگاه چه اهمیتی دارد؟

نور مغازه و یا فروشگاه از جنبه­‌های مختلفی اهمیت دارد. اولین وظیفه چراغ تجاری، روشن کردن فضا به گونه‌­ای است که تمامی محصولات موجود در فروشگاه و یا نمایشگاه، به درستی دیده شوند. این دیده شدن به میزان نور فروشگاه بستگی دارد که با لوکس (Lux) بیان می‌شود. بسته به نوع و کاربری فروشگاه، از 600 لوکس تا 1500 لوکس نور را می‌توان در بخش‌های مختلف تامین کرد.

در ادامه و دومین نقش نور فروشگاهی، برجسته کردن محصولات و جلب توجه کامل مشتری است. به طور مثال چراغ ویترینی فروشگاه، با روشن کردن کامل ویترین، توجه کامل مشتریان را جلب کرده و اولین قدم در تبدیل یک رهگذر به یک مشتری و وارد شدن او به فروشگاه شماست. در داخل فروشگاه­ نیز چراغ­‌های مختلف از جمله چراغ ریلی فروشگاهی، چراغ فروشگاهی توکار، چراغ­‌های چند خانه و چراغ خطی، توجه را به محصولات مختلف جلب می­کنند و اهمیت آن‌ها را دوچندان می‌کنند. پس نور فروشگاهی شما باید به گونه‌ای به کار گرفته شود که همه نگاه‌ها را به محصول شما جلب کند.

سومین وظیفه نور فروشگاهی نیز، دکوراتیو بودن و تاثیر بر دکوراسیون فضاست. چراغ دکور مغازه و یا به اصطلاح چراغ دکوراتیو، جدای از تاثیر بر میزان روشنایی فضا، با ایجاد کنتراست (تضاد) در سطح روشنایی بخش‌­های مختلف، تمامی نگاه‌ها را به نقاط دلخواه جلب می‌کند. همچنین با استفاده از یک چراغ دکوراتیو مثلا چراغ خطی، می‌توانید مشتریان را در مسیر دلخواه خودتان هدایت کنید تا به ترتیب از یک نقطه از فروشگاه به نقاط دیگر بروند.

پروژه‌های اجرایی با چراغ ریلی فروشگاهی اکووات

نور فروشگاه، مهم‌ترین جنبه بصری فروشگاه است. نور با کیفیت عامل جذب مشتریان به فضای فروشگاه و از سویی دیگر نور بی کیفیت، باعث ترک کردن فروشگاه در مدت زمان کوتاه می‌شود. همچنین دقت داشته باشید برای راه‌اندازی یک فروشگاه هزینه‌هایی بسیاری می‌شود و برای دیده شدن این هزینه‌ها و زیبایی بصری فروشگاه خود نیاز به درست نمایاندن آن‌ها دارید که نور و نورپردازی صحیح و مناسب، مهم‌ترین نقش را در اینجا ایفا می‌کند. در این ویدیو نمونه نورپردازی‌های با کیفیت فروشگاهی با چراغ‌های اکووات را مشاهده می‌کنید.

انواع نورپردازی فروشگاه و خرید چراغ فروشگاهی

همانطور که می­دانید، چراغ‌های فروشگاهی، از جمله چراغ سقفی، چراغ ویترینی، چراغ دیواری و چراغ دکوراتیو، تنوع بسیار زیادی دارند و با کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع چراغ‌های فروشگاهی عبارتند از: چراغ ریلی، چراغ توکار سقفی از 5 وات گرفته تا 60 وات و 100 وات، چراغ توکار تک خانه، دو خانه و سه خانه، چراغ خطی، پنل ال ای دی و در برخی موارد، پروژکتور ال ای دی. در این قسمت به این چراغ‌ها و نحوه خرید چراغ فروشگاهی اشاره خواهیم کرد.

چراغ توکار فروشگاهی

چراغ‌های توکار، بخش جدانشدنی سیستم‌های نورپردازی هستند. اهمیت این چراغ‌ها در یکدست کردن فضا و اشغال فضای کمتر توسط چراغ است تا بهترین نور از کمترین فضای اشغال شده در فضای قابل رویت فروشگاه، تامین شود. انواع چراغ‌های توکار گردبر و تیپ هالوژنی از 5 وات تا 60 وات، چراغ‌های توکار خطی و دارک لایت ( لیزربلید) و همچنین چراغ‌های توکار چندخانه از انواع نورهای توکار فروشگاهی هستند.

چراغ‌ فروشگاهی AR111

از محبوب‌ترین و مدرن‌ترین چراغ‌های توکار ال ای دی برای فضای تجاری و فروشگاه در بین چراغ‌های دانلایت، چراغ‌های توکار فروشگاهی تک‌خانه، دوخانه‌، سه‌خانه و به صورت کلی چراغ توکار ماژولار هستند. این دسته از چراغ‌های فروشگاهی با نام‌های مختلفی همچون چراغ توکار فروشگاهی دو شعله، سه شعله، لامپ توکار ماژولار، چراغ توکار دو خانه و سه خانه، لامپ توکار فروشگاهی و یا چراغ توکار AR111 شناخته می‌شوند. عدد 111 در این نام‌گذاری اشاره به برش 111 میلی‌متری قطر این چراغ دارد. این اندازه، به عنوان یک استاندارد در شناسایی و استفاده از چراغ‌های توکار فروشگاهی به این شکل است. هر ماژول یا لامپ در داخل قاب‌های چندخانه چراغ فروشگاهی AR111، قابلیت چرخش درون قاب را دارد. شاخص نمود رنگ این چراغ بالاتر از 95 بوده و باعث وضوح و شفافیت رنگی اجسام می‌شود. نور با کیفیت چراغ توکار AR111 نیز باعث شده تا یکی از بهترین گزینه‌های نورپردازی فروشگاهی به شمار برود.

چراغ‌های توکار فروشگاهی اکووات به صورت ماژولار در توان‌های 25 وات و 35 وات همراه با قاب‌های متنوع تک خانه، دو خانه، سه خانه و با 3 تا 5 سال ضمانت تعویض بی قید و شرط ارائه می‌شود. برای مشاهده قیمت و خرید، روی لینک زیر ضربه بزنید.

چراغ ریلی

پروژه‌های اجرایی با چراغ ریلی فروشگاهی اکووات

در شعبه‌های فروشگاه مختلف برند چرم درسا از چراغ‌های ریلی و توکار اکووات استفاده شده است. در فضاهای مختلف بسته به نور فضا، این چراغ‌ها نور عمومی و یا تاکیدی را فراهم می‌کنند.

در این ویدیو می‌توانید نحوه نورپردازی این فروشگاه و به نمایش درآوردن محصولات را برای جذب هرچه بیشتر مخاطب مشاهده کنید.


چراغ ریلی فروشگاهی از جمله چراغ‌هایی است که محبوبیت آن در میان صاحبان کسب و کار و فروشگاه، روز به روز در حال افزایش است. نور بسیار عالی چراغ ریلی به همراه قابلیت جابجایی و چرخش در فضای دلخواه، باعث شده تا بتوان از این چراغ در دکوراسیون‌های مختلف استفاده کرد. تنوع بالای چراغ ریلی نیز دلیل دیگری بر استقبال از این چراغ در فضاهای مختلف تجاری است. به عنوان مثال چراغ ریلی سیلندری، چراغ ریلی دارک لایت که در آن منبع نور بدون خیرگی است، چراغ ریلی کرکره‌ای و مدل‌هایی از این دست، از انواع لامپ‌های ریلی به شمار می‌روند. نور ریلی نوری است که می‌توانید بوسیله آن، روشنایی را روی محصول مورد نظرتان متمرکز کنید، فضایی دکوراتیو بر اساس کانسپت معماری فضا بوجود آورید و به زیبایی فضای خود کمک کنید. لامپ ریلی در فضاهای مختلف نظیر روی قفسه و رگال، ویترین، فضای اصلی و روی دیوار و سقف استفاده می‌شود.